Profesyonel Sosyal Medya Danışmanlığı için Biz Hazırız!

Sosyal medya danışmanlığı, şirketiniz için özelleştirilmiş bir sosyal medya planı geliştirmenin başlangıç ​​noktasıdır. İstatistiklere göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının %90’ınından fazlasının sosyal medya hesabı bulunmakta ve bu kitlenin %70’i sosyal medya üzerinden işletme ve markalarla iletişime geçmektedir. Bu veriler, sosyal medyanın potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için ideal bir zemin olduğunu göstermektedir.

"Sosyal Medya'dan anlayan şirketler, mesajıyla 'Seni görüyorum, seni duyuyorum ve seni önemsiyorum' diyenlerdir." (Trey Pennington)

Sosyal mecralar, dünyanın her yerinden İnternet kullanıcılarıyla etkileşim kurmanıza, hedef kitlenizle iki yönlü iletişim geliştirmenize ve şirketinizin İnternet üzerindeki imajını geliştiren ilgili bir topluluk oluşturmanıza olanak tanır. Ancak tüm şirketler veya markalar aynı değildir, hedef kitleleri de aynı sosyal ağlarda değildir. Bu nedenle sosyal medya pazarlamasında her sektörün ihtiyaçlarını ve her şirketin kaynaklarını göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir plan oluşturmak kilit noktasıdır.

İz Medya olarak, sizlere sağladığımız profesyonel sosyal medya danışmanlığı şunları içermektedir.

 • Markanızın ve işletmenizin internette görünürlüğünü ve erişimini artırmak için dijital medya kanallarında  tanımlanacak ve uygulanacak kişiselleştirilmiş bir Sosyal Medya Pazarlama stratejisi hazırlıyoruz. Böylece işletmenizin online pazarlamadaki hedeflerine ulaşmasına destek oluyoruz.
 • Sosyal medya SWOT analizi yaparak, işletmenizin zayıf ve güçlü yönlerini analiz ediyor ve sosyal medya danışmanlığı ile işletmenizle ilgili fırsatları keşfetmenizi ve aksiyon almanızı sağlıyoruz.
 • Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, Pinterest, Tiktok, Twitter gibi farklı dijital sosyal medya platformlarında, marka tanıtımına yönelik dikkat çekici içerik paylaşımları sağlıyoruz. Editöryal takvime göre yayınlanan içeriklerin etkileşim ve dönüşüm oranları ile ilgili ölçümleri periyodik olarak sizlere raporluyoruz.
 • Hedef odaklı ve minimum maliyetli sosyal medya reklam kampanyaları ile büyümenizi sağlıyoruz. Organik takipçi sayınızı artırarak hedef kitlenizle aranızda güçlü bir köprü oluşturuyoruz.
 • Topluluk yönetimi hizmetleri ile tüm sosyal medya hesaplarınızı yönetiyor, kullanıcıların sordukları sorulara hızlı dönüş yaparak müşteri odaklı çözümler sunuyoruz.
 • Bizden sosyal medya danışmanlığı hizmeti alan şirketlere ihtiyaç duymaları halinde web site tasarımı, SEO, Google reklam yönetimi, kurumsal mail hizmetleri gibi dijital pazarlamanın farklı alanlarında destek sağlıyoruz.

İz Medya: Sosyal Medya Danışmanlığı için Doğru Adres!

Sosyal medya danışmanlığı, markanızın büyümesi, daha fazla müşteriye ulaşmanız ve firmanız ile müşterileriniz arasında karşılıklı şeffaf bir iletişimin sağlanması açısından önemlidir.

Profesyonel bir sosyal medya yönetimi şirketi sizlerin, potansiyel müşterilerinize sosyal medya kanalları üzerinden kolayca ulaşmanıza yardımcı olur.  Google ve diğer arama motorlarında verilen reklam ücretlerine göre daha düşük bütçelerle marka ve ürünlerinizin pazarlamasını yaparak,  kısa sürede başarı sağlamanızı kolaylaştırır.

Etkili bir sosyal medya pazarlama stratejisi ile kısa zamanda, satışlarda yükselme ve marka tanınırlığı sağlanabilir ve minimum maliyetlerle rakiplerinizden sıyrılarak sektörünüzde önlere gelebilirsiniz.

Şirketinizin sunduğu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyan insanlar olduğuna eminiz. Müşterilerinizin sizi bulması için de doğru zamanda, doğru yerde olmak zorundasınız. İşte tam bu yüzden, sizleri olmanız gereken tüm sosyal medya platformlarında, sağlam bir şekilde yerinizi almanızı sağlıyoruz. Sizin yapmanız gereken tek şey ise, koltuğunuza yaslanmak, kahvenizi içerken müşterilerin dönüşüm ve etkileşimini izleyerek başarının tadını çıkartmak…

Mutlu müşterilerin en iyi reklam kaynağınız olduğunu unutmamalısınız. Sosyal medya yönetimi sunan bir şirket ile çalıştığınızda, sosyal medyada şirketiniz hakkında olumlu ya da olumsuz görüş bildiren, yorumda bulunan kişilerle iletişim kurmanıza yardımcı olur. Müşteriler kendilerine değer verildiğini hisseder. Bu markanızın, kurumsal kimliğinizin oluşmasında ve güçlenmesinde son derece önemlidir.

İZ MEDYA olarak sizlere etkili bir sosyal medya danışmanlığı ile başarılı reklam stratejileri geliştiriyoruz. 

SOSYAL MEDYADA İZ BIRAKMAYA HAZIR MISINIZ?

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI : SIK SORULAN SORULAR

 • Sosyal Medya Nedir?

  Sosyal Medya; ortak ilgi alanları veya değerler temelinde birbirine bağlanan kişi veya kuruluşlar tarafından internette oluşturulan platformlardır. Sosyal Medya aracılığıyla, bireyler veya şirketler arasındaki ilişkiler, hiyerarşi veya fiziksel sınırlar olmaksızın hızlı bir şekilde oluşturulur. Günümüzde en popüler sosyal medya platformları arasında, Instagram, Facebook, Twitter, Telegram, Pinterest ve Linkedin gibi sosyal medya siteleri gelmektedir. Facebook yakın zamanda META markası altında yoluna devam etme kararı almıştır. Bunun nedeni internetin yakın gelecekte sanal gerçeklik uygulamaları ve VR teknolojileri ile farklı bir boyuta geçecek olmasıyla ilgilidir. Bu açıdan bakarsak, yeni teknolojilerle entegre olan sosyal medya, çok daha ilgi çekici bir ortam haline gelecektir. Şirketler ve markalar için sosyal medyada güçlü bir marka imajı yakalamak da bu anlamda gittikçe daha önemli bir stratejik hamle olmaktadır.
 • Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

  Sosyal medya reklamcılığı, markanızın kurumsal bir etki gücüne ulaşması, potansiyel müşterilerle etkileşim kurulması, ürün ve hizmetlerinizin satış hacminin büyümesi, web sitesi trafiğinin artırılması için Instagram, Youtube, Facebook, Twitter, Pinterest, Telegram gibi sosyal medya platformları üzerinden yapılan reklam ve pazarlama çalışmalarıdır. Sosyal medya ekibimiz, çeşitli sektörlerde başarılı sosyal kampanyalar konusunda bilgilidir. Sosyal medya sayfalarınızın işletmenize fayda sağladığından emin olarak, çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için buradayız.
 • Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapar?

  Sosyal medya yönetimi, başlı başına uzmanlık gerektiren bir alandır. Sosyal medya danışmanı, bireylere ve işletmelere ait hesapları, sayfaları ve kanalları doğru stratejilerle yöneten kişidir. Profesyonel sosyal medya uzmanı, sizin için en doğru yol haritasını çıkartır ve zaman ve bütçe yönünden en akıllı hamleler yürüterek, işletmenizin başarısına katkıda bulunur. Takipçi ve beğeni sayısının artırılması ile markanızın tanınmasını sağlar, reklam ve pazarlama kampanyaları ile ürün ve hizmetlerinizin satış hacmini yükseltir. İyi bir sosyal medya uzmanında bulunması gereken özellikler arasında, müşterilerin işi ve hedef kitlesi hakkında bilgi sahibi olması, marka bilinci oluşturma konusunda deneyim, daha fazla erişim ve dönüşüm için uygulanacak stratejilere hâkim, sosyal medya reklamcılığı alanında tecrübeli olması gelmektedir.
 • Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

  İngilizce’de Social Media Marketing (SMM) olarak ifade edilen Sosyal Medya pazarlaması, işletme ve markaların ihtiyaçlarının belirlenerek, sosyal medya üzerinden hedef kitleye içerik, reklam ve pazarlama stratejileri ile ulaşma sürecidir. Sosyal medya pazarlaması birçok işletme ve kuruluş için doğru bir seçenektir. Facebook, WhatsApp, Twitter, Snapchat, Tumblr, Instagram veya Linkedin gibi portallar dünyanın en çok ziyaret edilen web siteleri arasındadır. Ancak sosyal medya pazarlamasını kullanmak isteyenlerin öncelikle şirketin hedeflerini tanımlaması ve bir strateji seçmesi gerekir.

  Doğru bir sosyal medya stratejisi, potansiyel müşterilerinizle karşılıklı bir iletişim sağlar. Müşterilerinizi daha iyi tanımanızı, müşterilerin marka, ürün ve hizmetlerinizle ilgili şikayet ve beğenilerini anlamanızı, marka imajınızın artmasını, web sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlaması açısından sosyal medya pazarlaması hizmeti alacağınız ajansı iyi seçmeniz önemlidir.
 • Topluluk Yöneticisi Ne iş Yapar?

  Topluluk yöneticisi, sosyal medya profillerinin tasarımı, kurumsal hesap yönetimi, metin, görsel, video ve infografik gibi farklı içerik türlerinin hazırlanması, sosyal medya reklam kampanyalarının hazırlanması, takipçi ve beğeni ölçümleri ve raporlama gibi faaliyetleri, şirketinizin adına yürütmekle sorumludur. Topluluk yöneticisi aynı zamanda şirketin sektöründeki tüm yayınları ve haberleri takip ederek şirketin internetteki gözü olmak zorundadır.
 • Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

  İyi bir sosyal medya yönetimi, markanın ve şirketin temsil ettiği değerlere, vizyon ve misyona uygun bir çizgide olmalıdır. Sosyal medya üzerinden hedef kitlenizle olan iletişiminizde kurumsal bir dil kullanılmalıdır. Takipçilerinizden gelen soruların özenle yanıtlanması, müşterilerinizin kendilerini özel hissetmelerini ve markanıza karşı saygı ve hayranlık duymalarını sağlar. Etkili iletişim yöntemleri uygulanan, hızlı ve sonuç odaklı bir sosyal medya yönetimi, başarının anahtarıdır.
 • Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

  Sosyal medya uzmanı, belirli bir markanın farklı hesaplarını yönetmekten sorumludur. Şirketlere ait hesapların organik büyümesini sağlayarak, markanın tanınmasına, ürün ve hizmetlerin daha geniş bir kitleye erişimine öncülük eder.

  Sosyal medya uzmanının yaptığı işler şunları kapsar: 1. Sosyal medya paylaşımlarının hangi hedef kitleyi odaklayacağının tesbiti. 2. Projenin hangi sosyal medya platformları üzerinde yürütüleceğinin belirlenmesi. 3. Editoryal takvim oluşturma. 4. Belirlenen takvime göre yazılı ve görsel içeriklerin yayınlanması. 5. Sosyal medya reklamlarının oluşturulması, takibi ve dönüşümlerin ölçümlenerek optimize edilmesi. 6. Kullanıcılardan gelen sorulara şirketin kurumsal kimliğine uyacak şekilde cevap verilmesi. 7. Markayı karalayıcı nitelikteki paylaşımların kaldırılmasını sağlayarak, marka itibarının korunması.
 • Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları Ne Kadar?

  Sosyal medya yönetimi fiyatları, şirketlerin hangi tür hizmete ihtiyacı olduğuna göre belirlenir. Ayrıca birden fazla sosyal medya platformuna yönelik hizmet alınması da fiyatları arttıran bir unsurdur. Yazılı, görsel ve video içerik oluşturma, takipçi ve beğeni artırma çalışmaları, sosyal medya reklam ve pazarlama çalışmaları, paylaşım sayısı ve sıklığı gibi detaylara göre net bir fiyat vermek mümkün olmaktadır. İz Medya ajans olarak sosyal medya yönetimi için müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş en uygun fiyatlarla hizmet sağlıyoruz.
 • Influencer Pazarlama Nedir? Faydaları Nelerdir?

  Influencer pazarlama, markalar ve şirketler ile internette yüksek takipçi hesabına sahip, paylaşımları milyonlarca kişi tarafından beğenilen ve takip edilen, 'influencer' olarak bilinen kişiler arasında yapılan reklam ve pazarlama alanındaki işbirliği çalışmalarıdır.

  İnstagram fenomeni, Youtube fenomeni gibi öne çıkan bu kişilerle yapılan marka tanıtımı, ürün ve hizmet pazarlama çalışmaları hem kısa zamanda marka sadakati kazanmak hem de uygun bütçelerle çalışma imkanı sağlar. Milyonlarca sadık takipçisi olan kişilerin, firma ve markaların ürün ve hizmetleri hakkında olumlu görüşlerde bulunmaları ile markaya olan güven sağlanır ve sosyal medya üzerinden etkileyici bir pazarlama çalışması yapılmış olur.

  İz Medya olarak, influencer pazarlama alanında reklam ve pazarlama hizmetleri sağlayarak, müşterilerimizin sosyal medya kanallarından optimum seviyede verim almalarına katkıda bulunmaktayız.
 • İnstagram Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

  Marka ve işletmeler için Instagram günümüzün en kullanışlı reklam platformları arasındadır. Dünya genelinde milyarlarca insanın kullandığı İnstagram, şirketler için eşsiz pazarlama imkanları sağlamaktadır. İnstagram'da reklam yönetimi için öncelikle reklam stratejisinin belirlenmesi gerekir. Stratejiyi doğru oluşturmak için 5 temel kriter baz alınır. Spesifik (özgün), ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve belirli bir zaman çerçevesine sahip olması, etkili bir reklam stratejisi için gereklidir. Bu şekilde Instagram'daki reklam kampanyalarının değerlendirilmesini sağlayan etkili dönüşüm raporları (KPI) oluşturulabilir.

  Instagram'da kurumsal reklam yönetimi yapılırken sektörünüzde rekabet ettiğiniz firmaların verdiği reklamlar analiz edilmelidir. Ne tür içeriklerle reklam verdikleri incelenerek, buna uygun reklam modelleri oluşturulur. Rakiplerinizi analiz etmek, bu yönüyle kritik öneme sahiptir.

  Aynı şirkete ait olan Facebook ve Instagram, aynı anda iki platformda da reklam vermenizi sağlayacak yapıdadır. Facebook Business Manager üzerinden oluşturulan reklam kampanyalarında, ürün ve hizmetlerinizin hangi ülke, şehir ve lokasyonlarda, hangi yaş ve cinsiyet aralıklarında yayınlanacağını filtreleyerek, hedef kitleye ulaşan etkili reklam stratejisi geliştirmek mümkündür. Instagram reklamı verirken, görsel tasarımın dikkat çekici olması, reklam sloganının hedef kitle üzerinde duygusal bir etki uyandırması, reklam çalışmasının daha başarılı olmasını sağlar.

  Instagram'da en iyi reklam stratejisini oluşturabilmeniz için sizin için profesyonel destek sağlıyoruz. Kurumsal markanız ve işletmeniz için kreatif çözümler ve dijital pazarlama reklam çalışmaları için bize ulaşın.