İz Medya Web Tasarım Ajansı: Kurumsal Web Tasarım Hizmetleri ile Tanışın!

Profesyonel bir web site tasarımı işini dijitale taşımak isteyen şirketler için önemlidir. Kurumsal bir Web Tasarım Ajansı ile çalışmanız işinizde başarıya ulaşmanız için en önemli kriterler arasındadır.

Fiziksel bir işletme ve mağaza ile ürün ve hizmetlerinizi sınırlı bir müşteri kitlesine sunarken, artık dijital dönüşüm ile tüm dünya kontrolünüzün altında! Kurumsal markanızın tanınması, işletmenizin daha fazla ziyaretçi çekmesi ve müşteri potansiyelinizi en yüksek seviyeye çıkarmak için doğru yerdesiniz.

E-ticaret siteleri, kurumsal web siteleri, mobil uygulamalar ile mükemmel dizayn edilmiş harika web siteleri tasarlıyoruz!  Güvenli, hızlı, responsive (tüm cihazlarla uyumlu), müşteri odaklı, kullanıcı dostu, modern web site tasarımı ile ziyaretçilerinizin  olumlu izlenim edinmelerini ve müşteriye dönüşmelerini sağlıyoruz.

Müşterilerimize yalnızca (UI / UX) web siteleri tasarlamakla kalmıyor, müşteri dönüşümü için gerekli adımları atıyoruz. Kaliteli içerikler ile web sitenizin hedef anahtar kelimelerde Google ve diğer arama motorlarında ilk sayfada çıkmasını sağlıyoruz.

Ziyaretçilerinizin hangi arama kelimeleri üzerinden web sitenize geldiğini, hangi sayfalarınızın daha çok ziyaretçi çektiğini takip ediyor ve aylık istatistik raporları ile web sitenizin gelişimini sizlere rapor ediyoruz.

Dijital pazarlama süreçlerinin her anında profesyonel destek sunuyoruz.  Etkili bir pazarlama stratejisi için, sosyal medya danışmanlığı, SEO hizmeti, Google, Instagram, Facebook, LinkedIN reklam çalışmaları, kurumsal e-mail pazarlaması, içerik yönetimi gibi alanlarda sonuç odaklı çözümler sunmaktayız.

Kurumsal Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Kurumsal Web siteniz, markanızı temsil eder ve şirketiniz hakkında ziyaretçilere fikir verir. Güçlü bir marka algısı oluşturmanız, ürün ve hizmetlerinizin hedef kitleniz tarafından satın alınmasını kolaylaştırır. Dijital pazarlama stratejileri açısından web tasarımı en önemli aşamadır.

İyi bir web sitesi, hedef kitlenizi görsel açıdan memnun ettiği gibi, işlevsel açıdan da mükemmel olmalıdır. Google SEO kriterlerine uygun, hızlı açılan, temiz kodlama yapısına sahip, içeriklerin müşterilerin beklentilerine göre hazırlandığı sonuç odaklı web siteleri ile sizlere eşsiz bir deneyim yaşatıyoruz.

Web sitesine giren kullanıcıların web sayfasının yüklenme süresi 5 saniyeden fazla sürdüğünde büyük oranda siteden çıkmaktadır. Bu da kuşkusuz potansiyel müşterileri kaybetmek anlamına gelir. İz Medya Profesyonel Web Tasarım Ajansı olarak web site tasarımı süreçlerinde estetiğe önem verdiğimiz kadar, hızlı açılan web siteleri oluşturmak da önemli bir çalışma ilkemizdir.  

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak geliştirdiğimiz projelerde PHP diliyle yazılmış özel web yazılımı çözümleri, wordpress tabanlı kurumsal site ve e-ticaret siteleri tasarlıyoruz.

Wordpress web site tasarımı alanında uzman çözümler sunuyoruz. Wordpress kullanımı kolay, her sektöre göre özelleştirilebilen, dünyadaki tüm web sitelerinin %35’inin tercih ettiği popüler bir sistemdir. Mobil uyumlu geliştirdiğimiz web sitelerini, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda, dünyanın en güvenli sunucularında %99 uptime ile düzenli yedekleme yaparak barındırıyoruz.

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti için Neden Bizimle Çalışmalısınız?

İşini doğru yapan bir web tasarım ajansı seçmeniz önemlidir.  Bütçenizin en verimli şekilde kullanımı ve müşteri kitlenize en hızlı ve kolay şekilde ulaşmanız için bu gereklidir.

Sağlık, teknoloji, e-ticaret, yazılım, danışmanlık, hukuk, eğitim, finans, üretim ve hizmet sektörleri gibi her alandaki müşteriler ile çalışan bir web tasarım firması olarak, neye ihtiyacınız olduğunuzu biliyoruz. Wordpress web sitesi çözümleri, PHP, HTML5, CSS3 web tasarım dilleri ile kodlanan kurumsal web siteleri ile tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Özel yazılıma sahip, kolay yönetim paneli olan, SEO ve kullanıcı deneyimi (UX) standartlarına uyan, içerik ve görsel açıdan mükemmel, SSL sertifikası ve diğer güvenlik ayarları yapılmış web site örnek çalışmalarımız bizi Türkiye’nin en iyi web tasarım ve dijital pazarlama ajansları arasına taşımıştır.

Sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz  yalnızca kurumsal web tasarımı ile sınırlı değildir. 360 Derece Dijital Pazarlama Ajansı olarak SEO danışmanlığı, dijital içerik yazarlığı, sosyal medya danışmanlığı, kurumsal mail çözümleri, reklam ve pazarlama hizmetlerimiz ile başarınızı şansa bırakmıyor ve müşteri kitlenizle sizleri buluşturuyoruz.

Doğru Web Tasarım Ajansı ile Başlamak için Şimdi Tam Zamanı…

Potansiyel müşterilerinizin internet ortamında size ulaşması, markanızın geniş kitleler tarafından tanınması, uygun maliyetlerle ürün ve hizmetlerinizin doğru hedef kitleye pazarlanması için biz buradayız. Vizyon ve hedeflerinize ulaşmanız için sonuna kadar yanınızda olacağız. Sıradaki başarı hikayemizin kahramanı olmaya hazır mısınız?

WEB TASARIMI HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR

 • Etkili Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  Responsive Tasarım: Bir web sayfasının tasarımında en önemli unsur, responsive yani mobil uyumlu olmasıdır. İnternet aramalarının çoğu mobil cihazlardan yapılır, bu nedenle web sayfasının, içeriğini görüntülendiği cihazın formatına uyarlaması önemlidir. Bu, kullanıcıya iyi bir deneyim sağlayacaktır.

  Web Mimarisi: Web sitenin yapısal bütünlüğünü ifade eden bir kavramdır. Örneğin, müşteriler fiziksel bir mağazaya girdiklerinde, tüm ürünleri bir karmaşa içinde görmekten hoşlanmazlar. Aynı şey İnternette için de geçerlidir. Kullanıcılar bir web sitesine giriş yaptıklarında, sayfanın mantıksal bir mimariye sahip olması gerekir. Tasarım ajansının, etkili web tasarımını belirlerken hem kullanıcıları hem de arama motorlarını dikkate alması gerekir.

  SEO: Web tasarımında SEO önemli bir rol oynar. Organik arama motoru optimizasyonudur ve bir web sitesinin arama sonuçlarında ilk sıralarda görünmesini sağlar. Google tarafından SEO uyumlu inşa edilen web siteleri her zaman daha üstlerde çıkmaktadır.

  Sayfa Yüklenme Hızı: Günümüzde etkili web tasarımı için yükleme hızı en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca Google, yüklenme hızı çok yüksek olan siteleri cezalandırmaktadır. Kullanıcılara gelince, giderek daha fazla insanın, cep telefonlarından internete girdiğini göz önünde aldığımızda, web sitesinin yüklenmesi süresinin 3 saniyeden fazla olmaması önem taşımaktadır.
 • Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Markanız, projeniz veya işletmeniz için bir web sitesi oluşturmak önemli ve heyecan verici bir adımdır. Ancak, bir web sitesi oluşturmaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır ve bunlardan biri de bütçedir.

  Web site maliyeti, öncelikle sitenin amacına ve müşterilerin neye ihtiyacı olduğuna göre belirlenir.

  1. Kurumsal bir web sitesi için daha az sayıda sayfa tasarımı yeterlidir. Bu bakımdan fiyat daha uygun olacaktır.
  2. Özel yazılım gerektiren projeler zaman ve emek istediği için fiyatlar da buna göre artış göstermektedir.
  3. Wordpress siteler, kolay yönetim paneli, esnek tasarım avantajı, zengin tema ve eklenti seçeneğine sahip olmasından dolayı hem daha az maliyetli hem de daha kısa sürede sonuçlanan projelerdir.
  4. E-ticaret sitesi yaptırmak, diğer kurumsal ve kişisel site tasarımlarına göre daha uzun ve yorucu bir süreçtir. Bu açıdan e-ticaret sitesi kurma maliyeti daha yüksek olmaktadır.
  5. Web tasarımı fiyatları hakkında belirleyici faktörler arasında domain kaydı, hosting barındırma hizmeti, SSL sertifikası ücreti, premium wordpress tema ve eklenti seçimleri de gelmektedir.
  6. Web tasarımı maliyetini etkileyen konulardan birisi de ek hizmetlerdir. SEO danışmanlığı, Sosyal medya yönetimi, içerik hizmeti, Kurumsal mail kullanımı, Logo ve kurumsal kimlik çalışmaları, marka tescili gibi süreçler de göz önüne alınarak net bir fiyat teklifi sunulmaktadır.

  İz Medya olarak, her zaman en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti sizlere vermenin mutluluğunu yaşıyoruz
 • Web Tasarımı için Hangi Yazılım Dilleri Kullanılır?

  Web sitesi yapımı için projenin türüne göre farklı web yazılım ve kodlama dilleri kullanılır. En popüler yazılım ve kodlama dilleri ise şu şekildedir:

  HTML5: Web sayfalarını inşa etmek için büyük esneklik sağlayan gelişmiş bir dildir. HTML5 ile her tür cihaz için responsive ve fonksiyonel projeler gerçekleştirebilmektedir.

  CSS3 : Web sitelerinin görsel tasarımı için kullanılan bir biçimlendirme dilidir. Sayfada bulunan nesneler HTML kullanılarak yerleştirilir. Ancak bu nesnelerin nasıl göründüğünden CSS sorumludur. Boyutları, rengi, arka plan görüntüsü, şeffaflık derecesi, diğer öğelere göre konumu, fareyle üzerine gelme davranışı, basıldığında düğmelerin görsel değişimi vb.

  Java Script: JavaScript (kısaca "JS"), bir HTML belgesine uygulanan ve web sitelerinde dinamik etkileşim sağlayabilen tam teşekküllü bir dinamik programlama dilidir.

  Bootstrap: Web geliştirme dünyasında en popüler ve yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı bir uygulamadır. Bootstrap, web sayfalarının düzenini büyük ölçüde kolaylaştırır, Temiz ve tamamen duyarlı bir arayüz oluşturmayı sağlar. Sıfırdan, kolay bir şekilde bir web sitesi tasarlamak için kullanılır.

  PHP: Uygulamalar geliştirmek ve her gün daha fazla ziyaretçi çeken web siteleri oluşturmak için kullanılan bir programlama dilidir. Kullanımı kolay ve sürekli geliştirilmekte olup, web projelerinde sorunsuz çalışmak isteyenler için güvenli bir seçenektir.
 • Web Tasarımı için Kullanılan Programlar Nelerdir?

  Adobe Photoshop: Şüphesiz en iyi grafik tasarım programlarından biridir ve herhangi bir tasarımcı için gerekli bir araçtır. Adobe Photoshop ile fotoğraflar, çizimler ve 3D görüntüler oluşturabilir, düzenleyebilir ve geliştirebiliriz.

  Web sayfası tasarımı ve mobil uygulama tasarımı için de kullanılır.

  Adobe illustrator: Resimler ve illüstrasyonlarla vektör çalışması için en çok kullanılan araçtır. Adobe illustrator; logo, banner, afiş, grafik ve kurumsal kimlik çalışmaları gibi web tasarımınını oluşturan parçalar için ideal çözümler sunmaktadır.

  Adobe Dreamweaver: Web sitelerinin tasarlanması, kodlama ve yönetimi gibi işlemleri sağlayan bir uygulamadır. Dreamweaver'ın ilginç yanı, görsel bir arayüz aracılığıyla kod yazma ve web sitesi oluşturma olanağı sunmasıdır. Dreamweaver, web tasarımı için en önemli dilleri (HTML5, CSS, JavaScript, PHP) ve çok daha fazlasını destekler.

  Son zamanlarda Adobe XD ve Figma gibi programlarda tercih ediliyor.
 • Web Sitesi Kurmak İçin Firma Açmak Gerekli mi?

  Kişisel blog ve ticari amaçlı olmayan web siteleri için şirket açmak gerekli değildir. Ancak internet üzerinden satış yaparak para kazanmak istiyorsanız mutlaka vergi levhası olan bir şahıs firması ya da limited şirket açmalısınız. Fatura kesimi, vergi ödeme işlemleri gibi resmi işlemler için bu gereklidir. Kurumsal web sitesi hizmeti sağladığımız markalar zaten halihazırda vergi mükellefi işletmeler olduğu için, doğrudan web siteleri üzerinden ürün ve hizmetlerini pazarlama imkanına sahiptirler.
 • Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

  İster ilk web sitenizle başlamaya karar vermiş olun, ister eski sitenizi daha güncel bir yaklaşımla yeniden tasarlamaya karar vermiş olun, iyi bir web tasarım ajansı ile çalışmanız, dijital işinizin başarısı için en önemli adımdır.

  Projeniz için seçeceğiniz web tasarım firması ilgili alanda deneyime sahip olmalıdır. Belirli bir web tasarım şirketinin sizin için iyi çalışıp çalışmayacağını ölçmenin en iyi yolu, daha önce yapmış oldukları diğer çalışmalara bakmaktır. Bu size geçmişte ne tür tasarımlar yaptıkları hakkında bir fikir verecek ve iyi olup olmadıklarını görmenizi sağlayacaktır.

  Web tasarım şirketi, projeniz için bir hizmet sözleşmesi ile birlikte teklifini size sunmalıdır. Yatırım bütçenizi aşmadan web sitesi geliştirme, arama motoru optimizasyonu ve dijital pazarlamanın çeşitli alanlarında deneyime sahip bir web tasarım şirketi bulmak önemlidir. Her işin bir maliyeti vardır ve bunun altında, çok ucuz rakamlarla web sitesi yapan firmalar, genellikle müşterilerinin beklentilerini karşılamaktan uzaktır.
 • Web Sitesi için SSL Sertifikası Neden Önemlidir?

  SSL sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve şifreli bir bağlantı sağlayan dijital bir sertifikadır. SSL, bir web sunucusu ve bir web tarayıcısı arasında şifreli bir bağlantı oluşturan bir güvenlik protokolüdür. İşletmeler ve kuruluşlar, çevrimiçi işlemleri korumak ve müşteri bilgilerini gizli ve güvenli tutmak için web sitelerine SSL sertifikaları eklemelidir.

  SSL sertifikası, İnternet bağlantılarını güvende tutar ve suçluların iki sistem arasında aktarılan bilgileri okumasını veya değiştirmesini engeller. Adres çubuğunda URL'nin yanında bir kilit simgesi görmeniz, ziyaret ettiğiniz web sitesini koruyan bir SSL sertifikası olduğu anlamına gelir.
 • Domain (Alan Adı) ve Web Hosting Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Sıfırdan domain alımı yapılırken alan adının kısa ve akılda kalıcı olması, markasının daha önceden alınmamış olması önemlidir. Domain kayıt firmasının güvenilir bir şirket olmasına, ICANN tarafından onaylanmış bir şirket olmasına dikkat etmek gerekir.

  Web Hosting hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında, projeye uygun bir hosting seçimi gelmektedir. Sağlam ve güvenli sunucu hizmeti sağlayan firmalar tercih edilmelidir. Web hosting fiyatları çok ucuz olan yerlerden uzak durmalıdır. Müşteri desteği konusunda başarılı, sorunlara hızlı çözüm üretebilen, sağlam referansları olan web barındırma şirketleri ile çalışmalıdır.

  "İz Medya Ajansı olarak, Web Tasarım hizmeti sunduğumuz müşterilerimize alan adı kaydı ve web hosting hizmeti için destek sağlıyoruz. Domain araştırması, alan adı kaydı, marka tescili, web hosting hizmetleri gibi ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız."
 • Web Tasarımı için Wordpress mi Özel Yazılım mı Daha Uygun?

  Wordpress, dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. En büyük şirketler tarafından da tercih edilen wordpress, kolay kullanım, özelleştirilebilir tasarım, güvenilir olması, tema ve eklenti zenginliği gibi açılardan öne çıkmaktadır. Wordpress site tasarımı maliyeti, özel yazılım projelerine göre daha uygundur. Kurumsal web sitelerinden, e-ticaret sitelerine kadar geniş bir yelpazede her türlü web sitesine uygun bir platformdur. Google tarafından da iyi optimize edilmiş wordpress tabanlı siteler her zaman ilk sayfalarda yer almaktadır.

  Özel yazılım, bütçe sorunu yaşamayan işletmeler için daha uygundur. Sıfırdan, tüm ihtiyaçlarınız belirlenerek tasarlandığı için benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlar. SEO dostu, hızlı, güvenli, özgün kodlamaya sahip, estetik ve kullanışlı bir özel yazılım sitesi, Google sıralamalarında da daha üstlerde konumlanmaktadır.
 • Zaten Web Sitesi Olanlar, Güncelleme ve Bakım Çalışması Yaptırmalı mı?

  Daha önceden web sitesi yaptırmış ve web sitenizin performansından memnun değilseniz, sitenizin yeniden tasarlanması ya da bakıma alınarak restore edilmesini önermekteyiz. Hızlı değişen web tasarım trendleri, kullanıcı beğenisi, Google sıralama faktörleri, güvenlik açıkları bunu zorunlu kılmaktadır. Başarıya ulaşmak için değişime ve yeniliğe açık olmalıdır. Web sitenizin tekrar elden geçirilip daha modern ve etkili bir konuma getirilmesi için bize ulaşın!
 • E-ticaret Sitesi Yaptırmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir?

  İnternet üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin, kendi e-ticaret sitelerine sahip olması önemlidir. Tüketicilerle doğrudan ilişki kurmanız, markanızın tanınması, müşteri sadakati, satış hacminizin maksimum seviyeye taşınması için bu gereklidir. Ancak doğru planlanmamış bir e-ticaret projesi, günümüzün zorlu rekabet koşullarında başarıya ulaşması zor olmaktadır. Peki nasıl bir yol haritası izlenmelidir?

  1. E-ticaret sitesinin hitap ettiği sektör ve hedef kitleye göre bir tasarım anlayışına gidilmelidir.
  2. Mobilden alışveriş yapan geniş bir kullanıcı kitlesi olduğu için, web sitesinin tüm cihazlara uyumlu olması gerekir.
  3. Markanızın kimliğini yansıtan, müşteriye güven veren, kullanışlı bir web sitesi olmalıdır.
  4. E-ticaret sitesinde yer alan ürün görsellerinin profesyonel olarak hazırlanması gerekir.
  5. Ürün ve hizmet sayfalarında, açıklayıcı bilgiler yer almalı ve müşterilerin aklındaki sorulara cevap veren bilgiler yer almalıdır.
  6. Hızlı açılan bir e-ticaret sitesi, hem müşteri kaybını önler, hem de Google arama sonuçlarında daha üstlerde yer almanızı kolaylaştırır.

  "İz Medya, e-ticaret sektörüne adım atmak isteyen girişimciler ve işletmeler için mükemmel çözümler sunmaktadır. Sonuç odaklı çalışıyor, bütçenize uygun harika e-ticaret siteleri geliştiriyoruz. Aklınızdaki soruları yanıtlamak ve projenizi hayata geçirmek için biz hazırız!"