Etkili E-Posta Pazarlama ile Dönüşümlerinizi Artırın!

E-Posta Pazarlama (E-mail Marketing) :  İnternet kullanıcılarının, kurumsal markaların fırsatlar, hizmetler, indirimli ürünler ve kampanyalar hakkındaki e-posta bildirimlerini, kendi istekleri ile almayı kabul ettikleri bir pazarlama türüdür. E-posta pazarlama; potansiyel müşterilere tercih yapma hakkı sunulur ve böylece ürün ve hizmetlerle ilgilenen hedef kitleye doğrudan e-posta kanalıyla erişim sağlanır.

Dijital Pazarlamada E-Posta Pazarlama Hizmeti Neden Önemlidir?

Tüketicilerin %72'si indirim ve fırsat mesajlarını e-posta yoluyla almayı tercih ediyor. Tüketicilerin e-postayı tercih etmesi işletmeler için çok önemlidir. Çünkü çoğu şirket sınırlı pazarlama bütçeleriyle çalışır, bu da hedef pazarlarında iyi bir yankı uyandırmayacak pazarlama taktikleriyle zaman kaybedemeyecekleri anlamına gelir.

Sosyal medya, işletmeler için kitleleriyle iletişim kurmanın popüler bir yolu haline gelirken, bazen markalar aradıkları organik erişimi bu kanallar aracılığıyla elde edemiyor. E-posta pazarlama, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlayan harika bir yöntemdir.

Şirketlerin %87'si müşterilerine bilgi göndermek için e-posta kullanıyor. Şirketlerin amacı, mevcut müşterileri elde tutmanın yanı sıra potansiyel müşterileri çekmektir. Müşteri sadakatini teşvik etmek için e-posta pazarlaması çok güçlü bir araçtır.

E-posta pazarlamanın etkili bir araç olduğu araştırmalar sayesinde kanıtlanmıştır. İstatistiklere göre:

 • 10 şirketten 9'u, içeriklerini otomatik bir şekilde dağıtmak için e-posta pazarlama hizmeti kullanıyor.
 • Küçük ve orta ölçekli işletmelerin %81'i bunu ana müşteri edinme kaynağı olarak ve KOBİ'lerin %80'i ana müşteri sadakat aracı olarak kullanıyor.
 • Sosyal ağlardan 4 kat daha etkilidir.
 • Özel bir konu içeren e-postalar, %50'ye kadar daha fazla açılma sağlar.
 • E-postalarda kişiselleştirilmiş harekete geçirici mesajlar kullanıldığında dönüşümlerinin %200'e kadar yükselmektedir.
 • E -posta pazarlamasının ortalama yatırım getirisi, harcanan bütçenin 40 katı civarıdır.

E-Posta Pazarlama Ajansı Olarak Sizlere Sunduğumuz Hizmetler

İz Medya E-Posta Pazarlama Ajansı olarak, tasarımdan kampanyaların uygulanmasına kadar e-posta pazarlama tüm aşamalarından sorumlu profesyonellerden oluşan deneyimli bir ekibe sahibiz.

E-posta pazarlama alanında uzmanlaşmış bir ajans olarak, işletmenizi daha iyi bir dönüşüm oranıyla artırmanıza yardımcı olabiliriz. Sonuç üreten bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturmak için gerekli tüm adımları atıyoruz. Ayrıca sonuçları takip etmek için ölçümler yapıyor ve gerekirse stratejide ayarlamalar yapıyoruz.

Her müşterinin ihtiyacına göre e-postaların tasarımına ve içeriğine özen gösteriyoruz. E-postaların işletmenin markasını ve kimliğini yansıtabilmesini istiyoruz. Ayrıca, içeriği göz alıcı olacak şekilde optimize ediyor ve dönüşüm şansını en üst düzeye çıkarıyoruz.

Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek için gerekli tüm adımları yapılandırıyoruz. Şablonların oluşturulmasından, segmentasyona, konfigürasyona ve mesajların teslimine kadar tüm kampanya sürecini yönetiyoruz. Ayrıca, e-posta pazarlama / e-mail marketing ölçümlerini izliyor ve sonuçlara göre gerekli değişiklikleri yapıyoruz.

Etkili bir e-posta pazarlama stratejisindeki en önemli adımlardan biri izleme ve analizdir. Bu nedenle kampanyaların işleyişini kontrol altında tutabilmek ve gerekli ayarlamaları yapabilmek için periyodik olarak kampanyaları analiz etmeye özen gösteriyoruz.

E-Posta Pazarlama Kullanmanın Faydaları

E-posta pazarlamasına başlamadan önce kampanyanın amacını belirlemek önemlidir. Yeni müşterilere ulaşmak mı istiyorsunuz? Eski müşterilerinize kendinizi hatırlatmak mı? Etkili bir satış dönüşümüne mi ihtiyacınız var? Şirketinizin marka bilinirliğini mi artırmak istiyorsunuz?

Hepsi ve daha fazlası için doğru şekilde yönetilen bir e-posta pazarlaması (Email Marketing) stratejisine ihtiyacınız olacaktır.  Doğru kurgulanmış bir e-posta pazarlamasının çok fazla avantajı vardır.

E-posta pazarlamasının en önemli faydaları arasında şunlar gelmektedir:

1. Etkili bir e-posta pazarlama, şirketinizin ve markanızın tanınmasını ve fark edilmesini sağlar.

2. Müşterilerinizle doğrudan iletişim kurma şansı sağlar.

3. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve pazarlamak için e-posta pazarlaması harika bir yoldur.

4. Şirketinizle ve markanızla ilgili güncel gelişmeleri paylaşarak hedef kitlenizin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece marka algısını güçlendirebilirsiniz.

5. E-posta pazarlamasında hedef kitle segmentasyonu yaparak potansiyel müşterilerinizi ilgi alanlarına ve diğer özelliklerine göre bölümleyebilirsiniz. Bu şekilde pazarlama stratejinizi özelleştirebilir ve daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

6. E-posta pazarlama (E-Mail Marketing) diğer reklam modellerine göre ekonomik açıdan avantajlıdır. Ayrıca zamandan tasarruf ederek diğer işlerinize odaklanmanıza yardımcı olur.

İz medya E-Posta Pazarlama Ajansı olarak dijital reklam, kurumsal mail yönetimi ve e-posta pazarlaması alanındaki uzmanlığımızla sizlere mükemmel çözümler sunuyoruz.

Etkili e-posta kampanyaları ile sizi hedef kitlenizle buluşturuyor ve satışlarınızı artırarak işinizi büyütmenize destek veriyoruz. Bizi tercih eden yüzlerce mutlu müşterilerimiz arasında yerini almak ve fırsatlardan yararlanmak için hemen bize ulaşın!

E-POSTA PAZARLAMA HAKKINDA MERAK EDİLENLER
 • E-Posta Pazarlama (E-mail Marketing) Nedir?
 • E-Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?
 • E-Posta Pazarlamasının Avantajları
 • E-Posta Pazarlamanın Sonuçları Ne Zaman Görülür?
 • E-Posta Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?
 • E-Posta Pazarlama Trendleri
wp