Etkili E-Posta Pazarlama ile Dönüşümlerinizi Artırın!

E-Posta Pazarlama (E-mail Marketing) :  İnternet kullanıcılarının, kurumsal markaların fırsatlar, hizmetler, indirimli ürünler ve kampanyalar hakkındaki e-posta bildirimlerini, kendi istekleri ile almayı kabul ettikleri bir pazarlama türüdür. E-posta pazarlama; potansiyel müşterilere tercih yapma hakkı sunulur ve böylece ürün ve hizmetlerle ilgilenen hedef kitleye doğrudan e-posta kanalıyla erişim sağlanır.

Dijital Pazarlamada E-Posta Pazarlama Hizmeti Neden Önemlidir?

Tüketicilerin %72'si indirim ve fırsat mesajlarını e-posta yoluyla almayı tercih ediyor. Tüketicilerin e-postayı tercih etmesi işletmeler için çok önemlidir. Çünkü çoğu şirket sınırlı pazarlama bütçeleriyle çalışır, bu da hedef pazarlarında iyi bir yankı uyandırmayacak pazarlama taktikleriyle zaman kaybedemeyecekleri anlamına gelir.

Sosyal medya, işletmeler için kitleleriyle iletişim kurmanın popüler bir yolu haline gelirken, bazen markalar aradıkları organik erişimi bu kanallar aracılığıyla elde edemiyor. E-posta pazarlama, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlayan harika bir yöntemdir.

Şirketlerin %87'si müşterilerine bilgi göndermek için e-posta kullanıyor. Şirketlerin amacı, mevcut müşterileri elde tutmanın yanı sıra potansiyel müşterileri çekmektir. Müşteri sadakatini teşvik etmek için e-posta pazarlaması çok güçlü bir araçtır.

E-posta pazarlamanın etkili bir araç olduğu araştırmalar sayesinde kanıtlanmıştır. İstatistiklere göre:

 • 10 şirketten 9'u, içeriklerini otomatik bir şekilde dağıtmak için e-posta pazarlama hizmeti kullanıyor.
 • Küçük ve orta ölçekli işletmelerin %81'i bunu ana müşteri edinme kaynağı olarak ve KOBİ'lerin %80'i ana müşteri sadakat aracı olarak kullanıyor.
 • Sosyal ağlardan 4 kat daha etkilidir.
 • Özel bir konu içeren e-postalar, %50'ye kadar daha fazla açılma sağlar.
 • E-postalarda kişiselleştirilmiş harekete geçirici mesajlar kullanıldığında dönüşümlerinin %200'e kadar yükselmektedir.
 • E -posta pazarlamasının ortalama yatırım getirisi, harcanan bütçenin 40 katı civarıdır.

E-Posta Pazarlama Ajansı Olarak Sizlere Sunduğumuz Hizmetler

İz Medya E-Posta Pazarlama Ajansı olarak, tasarımdan kampanyaların uygulanmasına kadar e-posta pazarlama tüm aşamalarından sorumlu profesyonellerden oluşan deneyimli bir ekibe sahibiz.

E-posta pazarlama alanında uzmanlaşmış bir ajans olarak, işletmenizi daha iyi bir dönüşüm oranıyla artırmanıza yardımcı olabiliriz. Sonuç üreten bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturmak için gerekli tüm adımları atıyoruz. Ayrıca sonuçları takip etmek için ölçümler yapıyor ve gerekirse stratejide ayarlamalar yapıyoruz.

Her müşterinin ihtiyacına göre e-postaların tasarımına ve içeriğine özen gösteriyoruz. E-postaların işletmenin markasını ve kimliğini yansıtabilmesini istiyoruz. Ayrıca, içeriği göz alıcı olacak şekilde optimize ediyor ve dönüşüm şansını en üst düzeye çıkarıyoruz.

Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek için gerekli tüm adımları yapılandırıyoruz. Şablonların oluşturulmasından, segmentasyona, konfigürasyona ve mesajların teslimine kadar tüm kampanya sürecini yönetiyoruz. Ayrıca, e-posta pazarlama / e-mail marketing ölçümlerini izliyor ve sonuçlara göre gerekli değişiklikleri yapıyoruz.

Etkili bir e-posta pazarlama stratejisindeki en önemli adımlardan biri izleme ve analizdir. Bu nedenle kampanyaların işleyişini kontrol altında tutabilmek ve gerekli ayarlamaları yapabilmek için periyodik olarak kampanyaları analiz etmeye özen gösteriyoruz.

E-Posta Pazarlama Kullanmanın Faydaları

E-posta pazarlamasına başlamadan önce kampanyanın amacını belirlemek önemlidir. Yeni müşterilere ulaşmak mı istiyorsunuz? Eski müşterilerinize kendinizi hatırlatmak mı? Etkili bir satış dönüşümüne mi ihtiyacınız var? Şirketinizin marka bilinirliğini mi artırmak istiyorsunuz?

Hepsi ve daha fazlası için doğru şekilde yönetilen bir e-posta pazarlaması (Email Marketing) stratejisine ihtiyacınız olacaktır.  Doğru kurgulanmış bir e-posta pazarlamasının çok fazla avantajı vardır.

E-posta pazarlamasının en önemli faydaları arasında şunlar gelmektedir:

1. Etkili bir e-posta pazarlama, şirketinizin ve markanızın tanınmasını ve fark edilmesini sağlar.

2. Müşterilerinizle doğrudan iletişim kurma şansı sağlar.

3. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve pazarlamak için e-posta pazarlaması harika bir yoldur.

4. Şirketinizle ve markanızla ilgili güncel gelişmeleri paylaşarak hedef kitlenizin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece marka algısını güçlendirebilirsiniz.

5. E-posta pazarlamasında hedef kitle segmentasyonu yaparak potansiyel müşterilerinizi ilgi alanlarına ve diğer özelliklerine göre bölümleyebilirsiniz. Bu şekilde pazarlama stratejinizi özelleştirebilir ve daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

6. E-posta pazarlama (E-Mail Marketing) diğer reklam modellerine göre ekonomik açıdan avantajlıdır. Ayrıca zamandan tasarruf ederek diğer işlerinize odaklanmanıza yardımcı olur.

İz medya E-Posta Pazarlama Ajansı olarak dijital reklam, kurumsal mail yönetimi ve e-posta pazarlaması alanındaki uzmanlığımızla sizlere mükemmel çözümler sunuyoruz.

Etkili e-posta kampanyaları ile sizi hedef kitlenizle buluşturuyor ve satışlarınızı artırarak işinizi büyütmenize destek veriyoruz. Bizi tercih eden yüzlerce mutlu müşterilerimiz arasında yerini almak ve fırsatlardan yararlanmak için hemen bize ulaşın!

E-POSTA PAZARLAMA HAKKINDA MERAK EDİLENLER

 • E-Posta Pazarlama (E-mail Marketing) Nedir?

  E-posta pazarlama, kurumsal şirketler için en az maliyetli ve oldukça etkili dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Şirketlerin pazarlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak, ürünleri veya hizmetleri tanıtmak, mevcut ve potansiyel müşterilerle güvene dayalı bir iletişim geliştirmek için e-posta pazarlaması harika bir çözümdür.
 • E-Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

  Başarılı bir e-posta pazarlama stratejisi belli süreçlerin düzgün şekilde yürütülmesine bağlıdır.

  Hedeflerin Tanımlanması: Ölçülebilir, ulaşılabilir ve belirli bir zaman dilimine tabi olacak şekilde işletme hedeflerinin tanımlanması.

  Veritabanı Segmentasyonu: Doğru potansiyel müşterileri bulmak, müşteri kitlesini büyütmek için hedef kitlenin belirli özelliklere göre bölümlenmesi.

  Kişiselleştirilmiş Marka Stratejisi: E-posta pazarlama planı yapılmadan önce marka ve sektörün özelliklerine göre kişiselleştirilmiş bir stratejinin tasarlanması.

  İçerik Oluşturma: Kullanıcılar üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak ve maksimum dönüşüm elde etmek için hedef kitlenizin dikkatini çekecek etkileyici e-posta içeriklerinin hazırlanması.

  Duyarlı (Mobil Uyumlu) E-Posta Tasarımı: Gönderilecek e-postaların iyi bir kullanıcı deneyimi sunması için tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanması.

  Kampanyaların Başlatılması: Belirlenen hedeflere ulaşmak için doğru şekilde hazırlanan e-posta içeriklerinin kullanıcılara gönderimi.

  Analiz & İzleme: E-posta kampanyalarının metriklerinin takibi ve analizi. E-posta açılma oranı, bağlantı tıklamaları, tepki verme oranı, iptal edilen abonelikler, dönüşüm oranları gibi istatistiksel verilerin analizi ile kampanyanın sonuçlarının ölçülmesi.
 • E-Posta Pazarlamasının Avantajları

  Marka ve şirketler için e-posta pazarlamasının birçok avantajı bulunmaktadır. En önemli faydaları şu şekildedir:

  E-Posta Pazarlaması ile İşletmenizi Bilinir Hale Getirin

  Hedef kitlenizin şirketinizle ve markanızla ilgili haberleri ve gelişmeleri takip etmesi için kullandıkları haber bülten aboneliği gibi uygulamalar üzerinden kullanıcılarınızla kuracağınız mail iletişimi, hem markanızın tanınmasında hem de markanıza güven duyulmasında oldukça etkili olacaktır.

  Potansiyel müşterileriniz, onlara gönderdiğiniz her e-posta ile kendilerini özel hissedecek ve markanızın onların gözündeki imajı da daha iyi hale gelecektir. İşletmenizi tanıyan bu kişilerin onlara sunduğunuz fırsatları ve kampanyaları satın alma eylemine dönüştürmeleri de daha kolay olacaktır.

  E-Posta Pazarlaması (E-Mail Marketing) Yaparak Müşterilerinizle İletişiminizi Güçlendirin

  Bir marka, hedef kitlesiyle e-posta pazarlaması kanalıyla, kişisel düzeyde bağlantı kurduğunda, kalıcı bir ilişki kurabilir ve yeni müşterilerden dönüşüm sağlayabilir ve daha da önemlisi, mevcut müşterilerin korunmasına yardımcı olabilir.

  Mail listenizde olan abonelerinizle iyi araştırılmış, ilgi çekici içerikler aracılığıyla bağlantı kurduğunuzda, onları ürünlerinizi keşfetmeye ve sadık müşteri tabanınızın bir parçası olmaya teşvik etmiş olursunuz.

  Müşteri başarı öykülerini, ürün lansmanlarını veya mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili güncellemeleri, harika ipuçlarını ve daha fazlasını ekleyerek dikkatlerini çekebilir, markanızla olan etkileşimlerini artırabilirsiniz.

  “Lütfen bu e-postayı yanıtlamayın” şeklinde gönderilen otomatik mailler yerine doğrudan müşterilere özel, sizinle iletişim kurmaya teşvik eden, harekete geçirici ve duygusal mesajlar içeren özel bir dil kullanarak daha verimli ve etkili bir e-posta pazarlaması yapabilirsiniz. Konusunda müşterinin adının veya o kitleyi tanımlayan bazı özelliklerin yer aldığı kişiselleştirilmiş bir mesaj, e-posta kampanyanızın etkilerini iyileştirecektir.

  E-Posta Pazarlamasıyla Satışlarınızı Katlayın

  E-postalar, müşterilerin satın almalarıyla ilgili promosyonları içeren mesajlar aracılığıyla işletmelerin daha fazla satış yapmasına yardımcı olur. E-posta gönderdiğiniz alıcı, zaten müşterilerinizden biri olabilir, ancak sunduğunuz ürün veya hizmetlerin tamamını bilmeyebilir. Sahip olduğunuz diğer ürün ve hizmetleri, kullanıcılarınıza aylık bültenler yoluyla bildirerek, daha etkili bir pazarlama kampanyası oluşturabilirsiniz.

  E-posta hesaplarının kişiselleştirilmesi ve dikkatli yönetimi nedeniyle, e -posta pazarlamasında dönüşüm genellikle sosyal ağlardaki veya diğer platformlardaki reklam stratejilerinden daha yüksek orandadır.

  Markanızla İlgili Güncel Haberleri Paylaşın

  İnsanlar e-postaları sosyal medya gönderileri olarak görmez, e-posta içeriklerine özellikle dikkat etme eğilimindedir. Mail Topluluğunuzu bilgilendireceğiniz günleri ve tarihleri iyi seçin. Bu tür stratejiler, haftanın başında veya sonunda bir e-posta ile paylaşılabilir.

  Kullanıcılarınızı bıktırmadan, ölçülü bir paylaşım sıklığı ile markanızın ürünlerini, hizmetlerinizi ve gelişmeleri onlarla paylaşarak marka bilinirliğinizi sürdürebilir, kurumsal markanızı takip eden bir kitle oluşturabilirsiniz.

  Hedef Kitle Segmentasyonu ile Kullanıcılarınızı Gruplandırın

  Bir e-posta pazarlama kampanyası oluştururken hedef kitlenizi bölümlere ayırmanız önerilir. Bu, kimin hangi e-postaları alacağı konusunda tam bir kontrol sağlar.

  Müşteri segmentasyonu, hedef kitlenizi profillerine, ilgi alanlarına ve eylemlerine göre farklı küçük gruplara ayırmaktır. İyi segmentasyon, e-posta pazarlama kampanyanızın hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  En Uygun Maliyetlerle En Fazla Dönüşümü Elde Edin

  E-posta pazarlaması, diğer reklam ve pazarlama modellerine göre daha ekonomiktir. En uygun fiyatlarla en fazla satış ve pazarlama dönüşümü elde edersiniz. Google ADS reklamları, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden yapılacak reklam ve pazarlama çalışmaları daha maliyetli olmaktadır.

  E-posta pazarlaması, tüm kampanyalarımızı otomatikleştirme imkanı sunar. Sadece bir kampanya oluşturup dağıtımını planlayarak, büyük bir kitleye ulaşabilir ve kampanyayı göndermeyi unutma riskiyle karşılaşmadan diğer görevleri gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz.

  E-posta pazarlama kampanyalarında kullanılan yazılım ve uygulamalar size zamandan tasarruf sağlar. Belirli bir planlama dahilinde hızlı ve etkili bir çalışma ile işletmenizin daha az bütçelerle, daha kısa zamanda hedeflerine ulaşmasında etkilidir.
 • E-Posta Pazarlamanın Sonuçları Ne Zaman Görülür?

  E-posta pazarlama kampanyaları genellikle SEO konumlandırma gibi diğer pazarlama stratejilerinden çok daha hızlı sonuç verir. Her halükarda en iyi sonuçları elde etmek için belirli bir zaman diliminde farklı kampanyalar yürütmek gerekiyor. Genel olarak, bir e-posta pazarlama (e-mail marketing) stratejisinden üç ay içinde olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür.
 • E-Posta Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

  Bir e-posta pazarlama ajansı, kullanıcı e-posta veritabanı oluşturma, e-postaların tasarımı ve içeriği, toplu mail gönderimi, sonuçların analizi vb. gibi başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek için gerekli tüm adımları gerçekleştirmekten sorumludur.
 • E-Posta Pazarlama Trendleri

  Dijital pazarlama stratejileri açısından ilk pazarlama tekniklerinden olmasına rağmen, günümüzde ve gelecekte e-posta pazarlaması gelişen ve büyüyen bir Pazar olmaya devam edecektir.

  Mobil teknolojilerin yaygınlaşması ile cep telefonu ile her zaman ve her yerde kullanıcılarınızla mail iletişimi kurabilmek e-posta pazarlamasının gelecekte de etkili bir kanal olacağını göstermektedir.

  Görüntülü ve video içeriklerin de e-postalara entegresi ile daha zengin içerikte e-postalar gönderilmektedir. Özellikle son yıllarda yükselen yapay zeka teknolojileri de e-posta pazarlamasına ciddi avantajlar sağlamıştır.

  AI (Yapay Zeka) sayesinde gönderilen e-postalarda daha fazla kişiselleştirme, optimizasyon, raporlama, segmentasyon ve içerik otomasyonu sağlanarak daha hızlı ve etkili pazarlama kampanyaları oluşturmak mümkün hale gelmiştir.