İz Medya: Türkiye’nin En İyi Makale Hizmeti ve Dijital İçerik Ajansı

Kurumsal makale hizmeti alanında Türkiye’nin en iyi dijital içerik üreticisi ajanslarından birisi olan İz Medya, Uzman yazar ve editör kadrosu ile her sektöre uygun profesyonel ve kurumsal kalitede içerik servisi sunmaktadır.

Bizimle çalışan müşterilerimizle projeleri hakkında ön görüşme sağladıktan sonra, içerik analizi yapılarak hedef odaklı içerik araştırması yapılır. Belli bir içerik takvimine bağlı olarak düzenli şekilde içerikler yayınlanır. Kurumsal makale hizmeti Google SEO uyumlu olarak hit ve performans odaklıdır.

Google arama sonuçlarında rekabet ettiğiniz anahtar kelimelere uygun şekilde hazırlanan dijital içerikler ile markanızın tanınması, işletmenizin online olarak daha çok trafik alması ve satışlarınızın artması sağlanır.

Makale Hizmeti için Neden İz Medya ile Çalışmalısınız?

Dijital içerik üretimi alanında 10 yıldan fazla deneyime sahibiz. İşimizi yaparken sizi dinler ve ihtiyaçlarınıza göre çözümler geliştiririz. Kurumsal içerik üreticisi olarak çalışma sürecimiz şu şekildedir;

 • Makale hizmeti için içerik planlaması sürecinde önce mevcut sitenizin analizi yapılarak içerik eksikleri belirlenir.
 • İçerik analizi sürecinde hem yeni eklenecek makale konuları belirlenir hem de eski yazılar incelenerek güncellenmesi gereken içerikler tekrar baştan yazılır.
 • İçeriklerin anahtar kelime analizi Ahrefs, Semrush, Google kelime planlayıcı, keyword tool gibi web araçları kullanılarak belirlenir. Böylece işimizi şansa bırakmadan sonuç odaklı yürütürüz.
 • Her makale özgünlük testinden geçirilerek orijinalliği onaylı şekilde size teslim edilir.
 • Sosyal medya içerik üretimi, e-ticaret siteleri için ürün, kategori ve blog sayfalarına içerik üretimi, hizmet sektörlerine yönelik makale yazımı gibi farklı alanlardaki projeler için en doğru ve verimli dijital içerik hizmetleri vermekteyiz.
 • İçerik yönetiminde temel düşüncemiz şudur: Web sitenize binlerce alakasız ziyaretçi  çekmek istemiyoruz. Ürün ve hizmetlerinize ilgi gösteren, potansiyel kitlenizin sitenize gelmesi bizim için daha önemli. O yüzden gereksiz ziyaretçi trafiği ile sizi etkileme çabasına girmeyiz. SEO uyumlu Profesyonel Makale Hizmeti ile kaliteli ziyaretçiyi sizinle buluşturur ve işinizin büyümesine destek sağlarız.

“İz Medya, İçerik Pazarlama ajansı olarak, markanız için değer katan içerikler aracılığıyla müşterileri çekmeyi ve elde tutmayı amaçlayan tamamen kişiselleştirilmiş bir strateji oluşturuyoruz.”

İçerik Ajansı Olarak En İyi Makale Hizmeti İle İşinizi Büyütüyoruz!

1. Daha fazla görünürlük: Benzersiz ve kaliteli bir içeriğin oluşturulması, potansiyel müşterinin gözünde markanın imajını iyileştirecektir.

2. Ziyaretçi sayısındaki artış: Google aramalarında önlerde çıkan SEO uyumlu içeriklerle, web sitenizin hit performansını artırıyoruz.

3. Yüksek dönüşüm oranları: Ürün ve hizmet odaklı işletmelerin daha fazla dönüşüm alması için ziyaretçilere uygun içerik stratejileri geliştirmekteyiz. E-ticaret işi yapan kurumsal markalar için harika çözümlere sahibiz.

İşinizi Büyütmek için En Doğru İçerik Ajansı ile Çalışın!

İÇERİK PAZARLAMASI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

 • İçerik Pazarlaması Nedir?

  İçerik Pazarlaması, web site içeriğinin Google SEO ve kullanıcı deneyimi ilkelerine göre optimizasyonudur. Balık tutmaya giden birisinin hangi balığı tutmak istediğine göre doğru yem, olta ve diğer avlanma araçlarını kullanması gerektiği gibi. Potansiyel müşteri kitlenize göre dijital içerikler optimize edilerek daha kısa zamanda etkili sonuçlar alınmaktadır.

  İşinde uzman bir içerik ajansı, markanızın doğru konumlanmasını ve uygun maliyetlerle içeriklerinizin size müşteri çekmesini sağlar. İz Medya, İçerik yönetimine ihtiyaç duyan işletmeler için performans garantili çözümler sunmaktadır.
 • İçerik Pazarlamasının Avantajları Nelerdir?

  Doğru stratejilerle yapılan bir içerik pazarlaması marka ve projeleriniz için önemli avantajlar sağlar. En önemli faydaları;

  1. Güçlü SEO etkisi ile Google’da yükselmenizi sağlar.
  Google güncel ve benzersiz içeriğe önem verir. Kullanıcılarına aradıkları bilgileri açık ve net olarak veren siteleri ödüllendirir. İçerik pazarlama stratejisi geliştirirken kullanıcı merkezli düşünüp, tüm makale ve içeriklerin faydalı ve güncel bilgilerle yazılması gerekir.
  Görsel ve videolar ile desteklenen, semantik anahtar kelimelerin de doğru şekilde içerikle harmanlandığı makale yazıları, kısa zamanda Google’da ilk sıralara gelebilmekte, trafiği ciddi oranda artırmaktadır. Bu ayrıca sitenin tarama bütçesi denen, arama motoru botlarının sitenizi ziyaret etme sıklığını da olumlu şekilde etkileyen bir dinamiktir.
  İz Medya Dijital Pazarlama, İçerik Yönetimi ve SEO danışmanlığı gibi alanlarda kurumsal müşterilerine uzman desteği sunmaktadır. Bizimle yükselmeye hazır olun!

  2. Marka imajı oluşturmaya yardımcı olur.
  İçerik pazarlama planı sayesinde arama motorlarındaki konumumuz yükselir, web sitenize daha fazla trafik çekersiniz. Bunun sonucu olarak, hedef kitlenizin talep ettiği faydalı bilgiler veya çözümler sunarak onların güvenini kazanarak, sektörde bir referans haline gelebilirsiniz. İyi bir içerik planlama stratejisi ile işletmenizin marka adının potansiyel kitleniz tarafından fark edilmesini, tekrarlayan ziyaretçi girişleri ile de marka sadakatinin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Marka algısının oluşması, potansiyel müşteri kitlenizin size güven duymasını sağlayan, ürün ve hizmet satışlarınızın daha kolay ve hızlı gerçekleşmesini sağlayan bir durumdur.

  3. Daha fazla dönüşüm almanızı sağlar.
  Gerek nitelikli ziyaretçi artışı gerekse marka bilinirliğinin gerçekleşmesi noktasında başarılı sonuçlar veren içerik pazarlaması ile gelen ziyaretçilerinizin satın alma davranışlarında ciddi artışlar olmaktadır. Elbette tüm bu süreçlerde içerik analizi, doğru içeriklerin hizmet odaklı olarak hazırlanması, ziyaretçilerin kullanıcı deneyimi sunan modern bir web sitesi ya da uygulama ile karşılaşması gibi adımlarında doğru kurgulanmış olması gerekir.

  İz Medya içerik ajansı olarak, dijital İçerik üretimi alanında bizi tercih eden müşterilerimiz için tüm bu noktaları derinlemesine analiz etmekte ve en etkili ve verimli makale oluşturma stratejileri ile hizmet vermekteyiz. Profesyonel düzeyde kurumsal içerik ajansı hizmetleri sunan ekibimiz ile tüm projelerinizi geliştiriyor, büyütüyor ve başarıya ulaşmasını sağlıyoruz.

  4. İçerik pazarlaması, geleneksel pazarlamadan daha ekonomiktir.
  Geleneksel pazarlama yöntemleri, maliyet açısından yüksek bütçeler ile yapılan bir pazarlama türüdür. Radyo ve televizyon reklamlar, el ilanı, afiş, broşür dağıtımı, billboard reklamları gibi tanıtım ve pazarlama çalışmaları, dijital pazarlama ile karşılaştırıldığında çok daha pahalıdır.

  Dijital pazarlama ile hem daha uygun bütçelerle hem de hedef odaklı reklam çalışmaları yapılmaktadır. Bütçenizi koruyan ve hedef odaklı dijital reklam ve içerik pazarlaması çözümleri için bizimle çalışabilirsiniz.
 • SEO Uyumlu Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

  Google ve diğer arama motorları, arama sonuçlarında gösterdikleri web sitelerini belirli standartlara göre sıralar. Bunlardan birisi de SEO yapısıdır. Web sitelerinin arama motorlarının daha rahat gezip ulaşabilecekleri bir hale gelmesi teknik seo denilen kavramı tanımlar. Kullanıcı deneyimi açısından da bu durum önemlidir.

  SEO uyumlu içerik ise yazı, görsel ve videoların iyi bir kullanıcı deneyimi sunması için iyileştirilmesidir. Bu çalışmaların da belli başlı kuralları bulunur. SEO uyumlu makale ve içerikler için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

  - Yazı başlıklarının kullanıcıların arama yaptıkları konulardan seçilmesi.
  - Yazıların URL uzunluğunun kısa tutulması.
  - İçerikte abartmadan ilgili anahtar kelimelerin alt başlıklarda ve paragraflarda geçmesi.
  - Paragrafların çok uzatılmadan kullanıcıların rahat okuyabilecekleri şekilde dizilmesi.
  - Alakalı sayfalardan birbirine iç linkleme yapılarak ziyaretçilerin site içinde dolaşım süresinin artırılması.
  - Makale yazarken sadece yazıyla sınırlı kalmadan görseller (banner, infografik. Tablolar, fotoğraflar) ve video içerikleri ile daha zengin bir içerik sunumu.
  - Alt başlıkların hiyerarşik ve uyumlu şekilde hazırlanması
  - Yazı içinde geçen görsellerin isminin ve resim alt bilgisinin girilmiş olması.
  - Görsellerin boyutu fazla ise bunların sayfa açılışını yavaşlatmaması için optimize edilmesi.
  - Çok kısa veya aşırı uzun olan içerik yerine, kullanıcıların aradıkları bilgiyi verecek uzunlukta içeriklerin yazılması.
  - İmla kurallarına dikkat edilmesi.
  - Semantik kelimeleri makale içerisinde doğru şekilde yerleştirme.

  SEO Uyumlu içerik ve makale yazma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? İz Medya dijital içerik üretim ajansı olarak her zaman yanınızdayız.
 • Tarama Bütçesi Nedir? Nasıl Optimize Edilir?

  Tarama bütçesi, Google’ın web sitelerini taramak için ayırdığı zamanı ifade eder. Tarama bütçesinin fazla ya da az olması, Google tarafından web sitelerine verilen değeri de gösteren bir kriterdir. İyi bir tarama bütçesine sahip olan siteleri Google daha sık tarayarak, tüm sayfaları indeksleme eğilimi göstermektedir.

  Düşük tarama bütçesinin belli nedenleri vardır:

  - İçerik girişinin azalması ya da durması.
  - Kopya içeriklerle sitenin kalitesinin düşmesi.
  - Site içinde aynı içeriklerin farklı sayfalarda tekrarlanması.
  - Web hosting ile ilgili problemlerde, sitenizin sık sık erişime kapalı olması.
  - Web sitesinin açılış ve yüklenme süresinin çok yavaş olması.
  - Robots.txt sayfasının doğru yapılandırılmamış olması.
  - Backlinklerin yetersiz olması.
  - Site içi dolaşımın doğu iç mimari ile tasarlanmamış olması.

  İz Medya olarak yaptığımız site içi ve site dışı optimizasyon çalışmaları ile tarama bütçesi değerini artırmakta ve sitelerinizin Google tarafından sık sık ziyaret edilerek arama sonuçlarında yükselmesine yardımcı oluyoruz.
 • Sesli Makale Nedir? Nasıl Hazırlanır?

  Markalar için birçok faydası olmasına rağmen, ses içeriği dijital pazarlama kanalları arasında hala çok az kullanılmaktadır. Sesli makale ve içeriklerle, tamamen belli bir alanla ilgili kitleye ulaşmak oldukça kolaydır. Sosyal medya ve Youtube gibi platformlarda kullanıcılar açısından videolar daha cazip olsa da, video içeriğini oluşturma süreci daha masraflı ve uzun olmasından dolayı, sesli içerikler de gittikçe yaygın hale gelen bir dijital pazarlama aracı olmaktadır.

  Podcast çalışmaları ile uzmanlık gerektiren alanlarla ilgili bilgi almak isteyen kişilere ulaşmak mümkün. Google SEO açısından da sesli aramaların gittikçe yaygınlaşması web sitelerinde sesli makale bulunduran sitelerin daha zengin içeriklerle kullanıcılarını memnun ettiği görülmektedir.

  Sesli makale oluşturma süreci hızlıdır. Yazılı makale içeriklerine göre klavye kullanılmaması ve mikrofon ile kolayca üretilmesi de sesli makaleyi öne taşıyan bir özelliktir. Google docs üzerinden de sesli makale oluşturabilir ve kolayca yayınlayabilirsiniz. Gelecekte sesli makale içeriklerinin çok daha dikkat çeken bir konuma geleceği tahmin edilmektedir.
 • İçerik Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

  İçerik analizi, web sitesine girilecek yazıların içeriği hakkında önceden yapılan araştırma çalışmasıdır. Bunun için çeşitli yöntemler uygulanır:

  Öncelikle hangi sektöre uygun hizmet veriyorsanız, bu alanda size rakip olan web siteleri incelenmeli ve en uygun konu başlıkları not edilmeli.

  Konu başlıklarının Google arama sonuçlarındaki rekabet oranına bakılarak, yazılacak yazıların uzunluğu ve içeriğinde hangi anahtar kelimelere yer verileceği belirlenmeli.

  Daha önceden yazılmış fakat yeterli etkileşim alamamış makalelerin incelenerek revize edilmesi. İçerik analizi için kullanılan yazılımlar arasında Semrush, Ahrefs, Google anahtar kelime bulucu, Google makale özgünlük kontrolü yapan siteler gelmektedir.

  Doğru bir içerik ajansı seçerek, tüm bu aşamalarda uzman bir ekiple çalışmanın kolaylığını yaşayabilirsiniz. İz Medya içerik ajansı olarak en kaliteli makale servisi ile tanışmaya hazır mısınız?
 • İçerik Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

  Bir içerik ajansı şu işlerden sorumludur:

  Projenin hedef kitle analizini yaparak, potansiyel kullanıcı profilinin belirlenmesini yapar.

  Dijital içerik üreticisi ajanslar, Hedef kitleyi web sitesine çekecek SEO dostu makalelerin hazırlanmasından sorumludur.

  Oluşturulan makalelerin görsel, video ve diğer içerik ögeleri ile desteklenerek zengin bir içerik varlığı haline dönüştürülmesini sağlar.

  Ziyaretçilerin sitedeki davranışlarının incelenmesi ve web site performansının analizini yapar. (Sitede durma süreleri, siteden hemen çıkma oranları, en çok ziyaret edilen sayfalar, dönüşüm oranlarının analizi, anahtar kelimelerde yükselme ve düşüşlerin düzenli olarak takibi…)

  Önceden belirlenen çalışma takvimine uygun şekilde yol haritasının izlenmesi. Bu süreçte firma tarafından ayrılan bütçenin en optimal şekilde yönetilerek yüksek dönüşüm oranlarının elde edilmesini sağlar.

  Dikkat çekici, okunabilir ve paylaşma isteği uyandıran bir içerik modeli ile şirketin marka imajını ve güven katsayısını artıran bir çizgide hareket eder.

  Müşterilerden gelen yorumların analiz edilerek, içerik performansının daha iyi olması için gereken düzenlemeleri gerçekleştirir.
 • Makale Hizmeti Fiyatları (2022) Ne Kadar?

  Dijital içerik üreticisi olarak hizmet veren kişiler ve firmaların fiyat aralığına bakıldığında makale yazma ücretlerinin değiştiği görülmektedir. 2022 yılı için içerik yazma ve makale oluşturma hizmeti veren içerik yazarları sektöre göre ve yazılacak makalenin uzmanlık derecesine göre farklı fiyatlarda hizmet vermektedir..

  Elbette bu sektörde çok daha ucuza veya çok daha yüksek fiyata hizmet veren yazarlar ve firmalar da mevcut. Şirketiniz için önemli olan projelerde ucuza kaçmadan en kaliteli yazarlar ile çalışmanız çok daha mantıklı olmaktadır.

  İz Medya İçerik ajansı olarak, makale hizmeti isteyen müşterilerimize en uygun fiyatlarla en kaliteli içerikleri oluşturmaktayız.
 • Makale Özgünlük Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

  İçerik ajansı veya içerik yazarı tarafından hazırlanan içeriklerin yayınlanmadan önce mutlaka özgünlük testinden geçirilmesi gerekir. Google orijinal olmayan ve kopya içerikler barındıran sitelere farklı cezalar uygulamaktadır. Bunun sonucunda arama sonuçlarında ciddi trafik kaybına neden olan durumlar yaşanmaktadır.

  Makale yazarken uygulanan temel bir kural vardır. Oku, araştır, beslen, esinlen ama asla aynısını yazma kuralıdır. Buna göre, içerik hakkında araştırma yapılıp, farklı siteler analiz edilmeli, önemli noktalar belirlendikten sonra içerik yazarının kendi yorumuyla bu bilgileri yazması gerçekleşmelidir.

  Makale özgünlük kontrolü için en basit yöntem, yazılan makalenin cümlelerini Google’da aratıp benzerlik kontrolü yapılmasıdır. Bunun dışında ücretli ve ücretsiz hizmet veren birçok kopya kontrol sitesi de mevcuttur. İz Medya olarak sizlere benzersiz ve özgün içerikler oluşturmaktayız. Bizimle çalışarak, sizler de mutlu müşterilerimiz arasına katılabilirsiniz.
 • İçerik Pazarlaması için En İyi İçerik Türleri Nelerdir?

  Bir içerik pazarlama stratejisine uyan farklı içerik türleri vardır, örneğin:

  Blog gönderileri: Kaliteli ve güncel bir bloğa sahip olmak, hedef kitlenize yönelik sık sık kaliteli içerik paylaşmanıza olanak tanır. Bu şekilde marka görünürlüğü sağlanıp, dijital varlığınız güçlenecek ve kullanıcılarınızla etkileşime geçmek daha kolay olacaktır.

  Infografikler: Yararlı içerik oluşturmak için iyi bir formattır, hızlı okunur ve okuyucu için etkileyicidir. Görsel olarak çekici olması, paylaşıma açık olmasından viral etkiye sahip olması infografikleri etkili bir içerik pazarlaması örneği haline getirmiştir.

  Video pazarlaması: Yükselişte olan bir içerik türüdür. TikTok veya Instagram gibi sosyal ağlar için kısa, viral videolardan YouTube veya diğer platformlar için daha fazla içerik içeren daha uzun videolara kadar oluşturulabilirler.

  E-posta pazarlaması: Bu teknik, bir kişi listesine büyük miktarda e-posta göndermeye dayanır. E-posta, haber bültenleri aracılığıyla potansiyel müşterilere zemin hazırlamanın ve mevcut müşterileri elde tutmanın en etkili yollarından biridir.Ayrıca markanın yeni içeriğini tanıtmak için hızlı, verimli ve oldukça ekonomik bir tekniktir. İşin sırrı, veritabanını iyi bir şekilde bölümlere ayırmak ve içeriği iyi derecede kişiselleştirmektir.

  E-kitaplar: Olası satışları elde etmenin en iyi yollarından biridir. Hazırlanması uzun zaman gerektiren ancak satın alınması kolay olan ve kullanıcının çok değer verdiği bir premium içerik türüdür.

  Web semineri: Hedef kitlenizi bilgilendirmek, sizi takip eden bir kitle yakalamak, yeni aboneler oluşturmak için mükemmel bir içerik türüdür.

  Podcast: Ses formatında olması, kullanıcının değerli içerikleri basit ve dinamik bir şekilde dinlemesini sağlar. Gittikçe popüler olan bir trende sahiptir.