İz Medya VPS & VDS Sunucu Hizmeti - En Uygun Fiyatlarla Kendi Sanal Sunucunuzu Kiralayın!

Rakipsiz fiyatlarla en iyi VPS / VDS sanal sunucu hizmetlerini size sunuyoruz. Fiziksel sunucuların sağladığı tüm avantajlara sahip, müşterilerin ihtiyaçlarına göre ayarlanmış, yüksek hız ve güvenlikte yeni nesil sunucu çözümleri ile işinize sağlam adımlarla başlayın!

VPS / VDS Sunucu Kiralama Hizmetlerimizde Neler Var?

Sanal sunucunuza tam kontrol yetkisi ile istediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz. Tüm özel sanal sunucu (VPS / VDS) hizmet paketlerimizde istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz. Windows, Linux, CentOS, Ubuntu, Debian,  Fedora işletim sistemlerine uyumlu sunucu altyapısı ile performans odaklı sunucu hizmeti sağlıyoruz.

Özgürce kendi sunucunuzu yönetmeniz için her şeyi düşündük. En çok tercih edilen kontrol panellerini VPS & VDS sunucularınıza kurun ve kolayca tüm sitelerinizi yönetin!

 • cPanel: Site sahipleri için cPanel Arayüzü ve hosting yönetimi için WebHost Manager arayüzüne sahiptir. Gelişmiş özellikleri ile kullanıcı dostudur.
 • Plesk: Plesk, web siteleri ve mobil uygulamalar oluşturmak, güvenliğini sağlamak ve çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız bir kontrol panelidir.
 • DirectAdmin: Piyasadaki en gelişmiş, kararlı ve güvenli hosting kontrol panellerinden biridir,  DirectAdmin ile tüm alan adlarınızı aynı hosting hesabında bağımsız olarak yönetebilirsiniz.

VPS / VDS Sunucu Kiralama Hizmetini Neden Satın Almalısınız?

VPS - VDS Sunucu Kiralama Hizmeti, size özel bir web barındırma hizmetidir. Çok sayıda ürün, sayfa ve filtreye sahip bir e-ticaret siteniz olduğunu düşünelim. Normal Web Hosting veya Reseller Hosting paketleri ihtiyaçlarınızı karşılamak uzaktır. Böyle bir durumda VPS kiralamak, daha geniş web alanı ve daha fazla trafik için yüksek bant genişliği sunar.

Size özel dedicated ip adresi (statik ip adresi) alabilir, istediğiniz yazılımları VPS ve VDS sunucunuza kurabilir, tüm ayarları kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Tıpkı fiziksel sunucular gibi VPS, VDS sunucularda da tam root (yönetici) erişimi yapabilirsiniz.

Web Hosting Kullananlar Ne Zaman VPS / VDS Sunucuya Geçmelidir?

Özel yazılıma sahip web siteleri, Wordpress tabanlı kurumsal siteler, bloglar, haber siteleri, e-ticaret siteleri, oyun siteleri, forumlar gibi web sitelerinde normal web hosting paketleri yetersiz kalmaktadır.  VPS ve VDS sunucuya geçmek için belirleyici faktörler şunlardır:

1. Yüksek Web Site Trafiği

Web hosting hizmetleri, birden fazla hesabın aynı sunucuyu kullanmasına izin verir. Sunucunuzu paylaşan hesap sayısı arttıkça sunucunuza daha fazla yük binecektir. Ayrıca artan ziyaretçi trafiği daha fazla bant genişliği ve kaynak kullanımı demektir. Paylaşımlı hosting planı sitenizin ihtiyaçları için artık yeterli olmadığında, VPS - VDS sunucu kiralama hizmetini tercih etmeniz gerekir.

VPS ve VDS sanal sunucularda, özel donanım kaynaklarına (depolama, bellek ve CPU gücü) sahip olduğunuz için bir sorun yaşamazsınız. İyi bir web siteniz olduğunu düşünüyorsanız ve bir noktada yeterli miktarda günlük trafik almaya başlarsanız, VPS sunucuya geçme zamanınız gelmiş demektir.

Daha iyi performans için uygulama yüklemeniz veya sunucuda değişiklik yapmanız gerekiyorsa, bunu paylaşılan bir hostingde değil, bir VPS sunucusunda yapabilirsiniz.

2. E-Ticaret Siteleri için VPS / VDS Sunucular

Küçük veya büyük e-ticaret web siteleri, bir sanal sunucu üzerinde çalışırken daha iyi performans göstermektedir. VPS ve VDS sunucuların daha yüksek güvenlik protokollerine sahip olması, daha hızlı olması, yüksek web alanı ve aylık bant genişliği sağlaması gibi avantajlarından dolayı e-ticaret siteleri için tercih edilen sunucu çözümleridir.

Sanal sunucular, Web hosting ve Reseller hosting gibi hizmetlere göre daha maliyetlidir ancak marka itibarı, kaliteli hizmet anlayışı, uzun vadeli planlama gibi önemli hedeflerin gerçekleşmesinde VPS ve VDS sunucuların kullanımı daha faydalı olmaktadır.

3. Daha Fazla Çalışma Süresi

Standart web hosting paketleri (Linux veya Windows Hosting) VPS ve VDS sunuculara göre daha düşük çalışma süresine sahiptir. Sanal sunucularda çalışma süresi  %99,9 çalışma süresinin üzerine çıkabilmektedir. Bu şekilde web sitenize giriş yapanlara tam zamanlı ulaşabilir ve hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz.

4. Daha Fazla Güvenlik ve Performans

Özel sanal sunucular daha fazla güvenlik ve hız performansı sunar. Şirketler genellikle ihtiyaç duyduklarında ölçeklendirilmesi kolay çözümlere ihtiyaç duyarlar. Web hosting hizmetine göre daha iyi performansa ihtiyaç duyan şirketler için bir VPS / VDS sunucu kiralama, ideal çözümdür.

Ayrıca, daha hızlı web sitelerinin daha iyi dönüşüm oranlarına sahip olduğu ve SEO'nun avantajlarından yararlanabileceği kanıtlanmış bir gerçektir. Bunun dışında VPS, bilgisayar korsanları ve güvenlik sorunlarıyla başa çıkmak için daha iyi bir alternatiftir. Güvenli bir ortamda mümkün olan en iyi performansı sağlamanın tek yolu kendi sanal sunucunuza sahip olmaktır.

VPS – VDS SANAL SUNUCULAR HAKKINDA MERAK EDİLENLER
 • VPS Sunucusu Nedir?
 • VPS'nin VDS'den Farkı Nedir?
 • KVM VPS Sunucu Teknolojisi Nedir?
 • VPS mi VDS mi? Hangisi Tercih Edilmeli?
 • WordPress Siteler İçin En Uygun Hosting Seçimi Nasıl Olmalıdır?
 • Yönetilen VPS hizmeti ne anlama geliyor?
 • VPS ve VDS sunucusunda ek özel IP adresleri alabilir miyim?
 • VPS / VDS Sunucuları Yönetmek İçin Teknik Bilgi Gerekir mi?
 • Ücretsiz SSL'niz var mı?
wp