Çevrimiçi mağaza, pazar yeri, katalog ve daha birçoğu. Müşterilerinize giden kanallar çeşitlidir ve her zaman daha fazlası eklenmektedir. E-ticaret danışmanlığı ekibimiz, ürünlerinizin dijital dağıtımına bütünsel bir bakış açısı getirir. Sizinle birlikte, dijitalleşmede başarılı bir şekilde ustalaşmanız için şirketiniz için doğru e-ticaret çözümünü bulacağız.

Neden E-Ticaret Danışmanlık Hizmetine ihtiyacınız var?

Şirketiniz için doğru e-ticaret çözümü çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin, İşletmeler Arası e-ticaret ve İşletmeden Tüketiciye e-ticaret alanları gibi farklı ihtiyaçları olan birçok farklı kullanıcı gruplarını içerir. Yalnızca temas noktaları değil, aynı zamanda kullanıcı durumu gibi faktörler de farklılık gösterir.

E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret danışmanlarımız bu gereksinimleri bilir ve müşterilerinizin müşteri yolculuğunun tüm temas noktalarını 360° olarak değerlendirir. Size bütünsel ve stratejik olarak tavsiyelerde bulunuyoruz. Yenilikçi e-ticaret stratejileri geliştiriyor ve teknolojilerinizi seçmenizde size destek oluyoruz. Bu şekilde ilham veren müşteri deneyimleri oluşturarak, müşterilerinizin memnuniyeti ile birlikte iş başarını da sağlıyoruz.

E-ticaretin önemi bugünlerde önemli ölçüde artmıştır. Bugün kendi çevrimiçi mağazanızı kurmak nispeten kolaydır. Büyük yatırımlar olmadan sağlam bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı mümkün kılan birçok modern uygulama vardır. Ancak müşterilerimizin çoğu için sorunlar ancak o zaman başlar. Çünkü çevrimiçi mağazanın ziyaretçileri olmadan, karlı bir şekilde çalışmak için yeterli satış olmaz. Çevrimiçi mağazayı pazarlamak çok daha büyük ve daha zor bir iştir. İyi bir strateji olmadan müşteriler ve satışlar olmayacaktır. Bir strateji bulmanızda ve tabii ki uygulamanızda size destek olmaktan mutluluk duyarız.

Ürünleriniz için birçok yöntem ve birçok farklı satış kanalı ve çevrimiçi mağazanızı bilinir hale getirmenin birçok yolu vardır. Ancak, her şeyi rastgele denememek önemlidir. Çünkü bu pazarlama kanalları maliyetlidir ve ürünleriniz için her şey karlı değildir. Online mağazanızı bilinir kılmak için en önemli kanallar şunlardır:

 • Facebook
 • Instagram
 • Google
 • Eposta pazarlama
 • Amazon ve Ebay

Ürünlerinizi bilinen tüm pazar yerlerine getiriyoruz ve aynı zamanda arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmenizi sağlıyoruz. Sizin ve ürünlerinizin bulunmasının kolay olması önemlidir. Sosyal medya platformları üzerinden birkaç dakika içerisinde verimli hedef kitle odaklı kampanyalar oluşturabilir ve ilk satışlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tecrübemiz sayesinde kampanyalarınızdan en iyi şekilde faydalanabilir ve satışları optimize edebiliriz.

Bir diğer önemli bileşen hala e-posta pazarlamasıdır. Ayrıca mevcut müşterilerinizi yeni ürün ve kampanyalardan haberdar edebilir, satış rakamlarını artırabilirsiniz. Genellikle sosyal ağlar aracılığıyla potansiyel müşteriler oluşturmak ve bunları e-posta pazarlamasına entegre etmek de iyi bir fikirdir. E-posta pazarlamasını ayarlamak biraz zaman alır, ancak her kişi önemlidir ve e-posta pazarlamanızın değerini artırır.

Daha fazla bilgi ve danışma istiyorsanız, İz Medya olarak bizi aramanızı ve sizi kişisel olarak tanımamızı dört gözle bekliyoruz.

Online E-Ticarette beş ana alan vardır:

 1. İnternetteki ödeme sistemleri aracılığıyla elektronik cüzdanlardan ve kartlardan para transferleri.
 2. İnternet bankacılığı.
 3. Bilgi siteleri: web seminerleri, koçluk, eğitim.
 4. Çevrimiçi pazarlama.
 5. Çevrimiçi ticaret.

Online E-Ticaret Mağazası

Online alışveriş, e-ticaretteki ana işlerden biridir. Bu örneği kullanarak, algoritmayı düşünün:

 1. Müşteri, bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefondan çevrimiçi olarak katalogdan bir ürün seçer.
 2. Sunucudan gelen istek, yöneticiye veya otomatik sipariş işleme sistemine gider.
 3. Ürünün depodaki mevcudiyeti veri tabanına göre kontrol edilir. Veya tedarikçiye ürünlerin teslim süresi ile ilgili bir talep gönderilir. Bilgiler daha sonra alıcıya iletilir.
 4. Müşteri, satın alma işlemini elektronik bir ödeme sistemi aracılığıyla öder.
 5. Alıcıya başarılı bir işlem bildirilir.
 6. Başvuru, alıcı için parselin hazırlandığı depoya iletilir.
 7. Lojistik çalışır, sipariş müşteriye gider.
 8. Müşteri, ürünün yolda olduğuna dair bir e-posta veya SMS alır.

Her şey bu kadar basit ve şeffaf.

E-Ticaretin Faydaları

Bir marka popüler hale geldiğinde, logo tanınabilir hale geldiğinde, işletme ağızdan ağıza dolanarak yeni kullanıcılar edinir. İnsanlar sosyal ağlarda ilginç ürünlere, iyi fiyatları veya benzersiz satış teklifi bağlantıları paylaşır. Böylece İnternet, shareware istemcilerinin getirilmesine yardımcı olur.

Mağaza ekipmanı, personel kiralama, bina kiralama gibi tüm bunlar çevrimdışı ticaret içindir. İnternette bu maliyetleri unutabilirsiniz.

Hedef kitleyi bulmak artık daha kolay hale geldi. İnsanlar sosyal ağlarda, tematik forumlarda ve sitelerde ilgi gruplarında toplanmayı seviyor.

Çevrimiçi bir mağazadaki malların fiyatı genellikle çevrimdışı mağazalardan daha düşüktür. Bunun nedeni, tedarikçi ve müşteri arasındaki aracılar zincirinin azalması ve bakım maliyetlerinin azalmasıdır.

Kurumlar için e-ticaretin artıları:

 • Müşteri hizmetlerinin kalitesi artar.
 • İş süreçleri daha hızlı, daha verimli ve daha basit hale gelir.
 • Çok daha az evrak işi.
 • Kurumun üretkenliği artar: süreç, müşteriden bir talep geldiğinde başlar. Daha sonra değil, daha önce değil, gereksiz eylemler ve gecikmeler olmadan.

Çevrimiçi Ticaret Bir Müşteri İçin Şu Sebeplerden Ötürü İyidir:

 • Günün 24 saati her yerden destek ve bunulabilir. Bir ürün seçebilir, satın alabilir ve günün herhangi bir saatinde, ağ bağlantısı olan herhangi bir yerden teslim edebilirsiniz.
 • Farklı mağazalardaki ürünleri seçme ve karşılaştırma yeteneği.
 • Bir satın alma kararı vermeden önce yorumunuzu bırakabilir veya diğer alıcıların bir ürün hakkındaki yorumlarını görebilirsiniz.
 • Bir ürün veya hizmet hakkında ayrıntılı bilgi her zaman mevcuttur.
 • E-ticarette rekabetin yüksek olması nedeniyle girişimci indirim yapmak, promosyon ve yarışmalar düzenlemek zorunda kalıyor. Birçok banka, kartla ödeme yaparken geri ödeme sunar.

Kendinize hedefler belirleyin ve hedef kitlenize odaklanın. Ürünlerinizle ilgilenmeyen insanlarla zaman kaybetmeyin. İşte o zaman başarı çok daha hızlı gelecektir.

wp